Skip to main content

Hava Ambulansı Kiralamanın Avantajları

Ambulans uçak ya da bir diğer adı ile hava ambulans, 7 gün 24 saat acil hastaların veya uzun mesafeli yolculuklarda risk teşkil edebilmesi mümkün olan nakil transferlerini sağlayan bir seyahat yöntemidir. Yaşamın değerinin saniyelerle ölçülemeyeceği zamanlarda yardıma koşan hava ambulansları ile hasta bulunduğu yerden alınarak gideceği sağlık kuruluşuna en hızlı şekilde taşınmaktadır. Önemi oldukça büyük olan bu uçaklar ile hasta tecrübeli bir ekibin kontrolü altında güvenli bir şekilde nakledilir.

Mira Havacılık ile ister yurt içi ister yurt dışı hasta nakil transferlerinizde güvenle kullanabileceğiniz hava ambulanslarının avantajları ise şu şekildedir;

Hızlıdır

Kimi acil vakalarda zaman oldukça kritik bir rol oynamaktadır. Ulaşımda harcananan fazladan birkaç saatin dahi sağlık durumu üzerinde olumsuz etkileri olabilmektedir.  Bu yüzden hastanın en hızlı şekilde sağlık kuruluşuna ulaştırılması gerekmektedir.

Güvenlidir

Ambulans uçakların avantajı, zamanla yarışılan durumlarda büyük üstünlük sağlamasıdır. Bunu gerçekleştirirken güvenilir ve deneyimli bir sağlık ekibi ile hasta sürekli olarak takip edilmekte ve kontrolleri gerçekleştirilmektedir.

Tam Donanımlıdır

Mira Havacılık, Hava Ambulans Kiralama sürecini büyük bir özveri ve titizlikle yürütür. Tümünde yoğun bakım destek ünitesi bulunan hafif, orta veya büyük jet uçaklardan biri ile hastanın emliyetli, güvenli ve eksiksiz şekilde nakil işlemi gerçekleştirilir.

Kapsamlıdır

Özel ambulans uçak hizmetinden sadece nakil dolayısıyla faydalanılmamaktadır. Bunun yanı sıra acil müdahale gerektiren yaralanma vakaları, organ ve kan nakilleri hava ambulansının kullanım kapsamına girer. Aynı şekilde kara ya da deniz yolu ile taşınmasının imkansız olduğu hastalar da özel ambulans uçak hizmetinden yararlanabilmektedirler.

Hayati Önem Taşır

Özel ambulans uçak hizmeti hastanın hastaneye yetiştirilmeden önce aldığı acil sağlık hizmetinin önemli bir parçasıdır. Zamanın çok değerli olduğu bu tip kritik durumlarda, özel hava ambulansı hizmeti hastanın can güvenliği için önemle tercih edilmelidir.