Skip to main content

Özel jet ile gerçekleştirilen uçuşlarda bagaj kısıtlamaları olmadan maksimum esneklik içerisinde, konforlu bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ancak kiralama talebinde bulunurken bagaj kapasitesi uçak tercihini etkileyen önemli faktörlerden biri olarak karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle hangi jetin gerekli özelliklere sahip olduğunu, ihtiyaçlarınızı karşılayacağını bütçeniz dahilinde belirlemek gerekmektedir.

Öncesinde uçak tipine ilişkin temel bir anlayışa sahip olmak, uçak rezervasyonunu yapmayı çok daha kolay hale getirecektir.

Bagaj kapasiteleri uçak tipi, yolcu sayısı ve uçuş mesafesi gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Genel kural, Hafif Jet’lerde (Light Jets) yolcu başına bir bagaj, Orta Boy Jet’lerde (Mid-Size Jets) yolcu başına iki bagaj sığacağı şeklindedir. Gulfstream 650 veya Global Express gibi büyük jetlerde ise çok daha geniş bagaj bölümleri bulunmaktadır. Bu sayede golf ve kayak takımları veya ağır eşyalarınızla birlikte seyahat etmek mümkündür. Daha büyük jetler, daha fazla alan sağlayacak iç ve dış depolama alanına sahip olabilir.

Mira Havacılık; kısa, orta, uzun ve ultra uzun menzilli uçuşlar için birçok farklı tipte özel jet veya uçak kiralama taleplerinize karşılık verebilecek küresel ölçekli geniş bir hizmet ağına sahiptir. Bu konuda uzman, profesyonel uçuş ekibiyle size bazı kritik tavsiyelerde bulunabilir ve farklı uçak tiplerinin bagaj imkanlarını karşılaştırmanızda avantaj sağlayabilir.