Skip to main content

Eğer hala bir seyahat planınızı yapmadıysanız, size bu konuda yardımcı olabilecek bir liste hazırladık.

Çeşitli araştırmalar sonucu seçilen bu özel seyahat noktaları ile hem en gözde ülkeleri ziyaret edebilecek hem de farklı ve eğlenceli bir yolculuk deneyimleyeceksiniz. Gelin hemen dördüncü seçimiz olan ‘Sütunlar Şehri’ (‘The City of Columns’) Havana ile devam edelim.

Küba’nın efsanevi başkenti ‘Sütunlar Şehri’ (‘The City of Columns’) Havana, popüler seyahat rotaları içinde bir yıldız gibi parlıyor. Bir efsaneye göre; Kristof Kolomb 1492’de Küba’yı ilk kez gördüğünde şöyle demiştir “İnsan gözünün gördüğü en güzel kara.”

Dumanlı barlarıyla, capcanlı ve renkli sokaklar ve müziği ile şehrin itiraz edilemez bir çekiciliği var ve sizi içine alan o ruhun ziyaretçilerinde kalıcı etkileri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Samimi sıcak halkı ve çarpıcı mimarisiyle Havana, gözle görünür bir şekilde nefes alıyor ve sizi o büyüleyici art-deco yapıların içine çekerek, şehrin eklektik mirasına kültürel bir bakış açısıyla bakmanızı sağlıyor.

Tahmin edilemez çılgınlıkta gece hayatı ve elinizde bir kadeh; sadece yürüyerek, evlerin tepesinden batan güneşi, onun parıltısını seyretmek dahi tarif edilemez bir keyife dönüşüyor.

Benzersiz bir şehre ve onunla birlikte hatırlanacak, onunla yaşayan tarih arıyorsanız, Havana tam size göre bir destinasyon.

Mira Öneriyor

  • Görülmeli: Plaza de la Revolución
  • Alışveriş Noktası: Manzana de Gomez
  • Kültürel Aktivite: Revolution Museum
  • Nerede Yenir: La Guarida
  • Konaklama: Hotel Saratoga
  • Bonus: Viñales Valley, Küba tütünün nerede yapıldığını ve mogot adı verilen eşsiz kireçtaşı tepelerini görmek hiç fena bir aktivite sayılmaz!