Skip to main content

Sorular ve Cevaplar

Güncellenme Tarihi: 18 Şubat 2022

Mira Havacılık Kurumsal sayfalara hoş geldiniz. Bu web sitesi size Mira Havacılık Ankara, Türkiye (“MIRA veya Mira”) tarafından sunulmuştur.

Kullanıcı menüdelerinden erişebileceğiniz Sorular ve Cevaplar, Kullanım Koşulları ve Şartlar, Ek Kullanım Koşulları (Sınırlılıklar), Çerezler, Gizlilik Politikası, Telif Hakkı Politikası, Veri İşleme Ek Bilgilendirme, Güvenlik Önlemleri ve Mesafeli Satış Sözleşmesi gibi sayfalarda belirtilen şartlar ve hükümler siz değerli ziyaretçilerin (“ziyaretçi, kullanıcı, müşteri”) bu web sitesini kullanımınız ve erişiminizi düzenlemek için hazırlanmıştır.

Mira Havacılık bünyesindeki tüm web sayfaları, uygulamalar ve bağlı fonksiyonları; bu politikaları, hükümleri ve sözleşmeleri kabul ederek kullanabilirsiniz. Kişisel verilerinizin nasıl işlendiğine ve korunduğu hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bize [email protected] mail adresinden ulaşın.

Sorular ve Cevapları inceleyin
MIRA KURUMSAL

Sorular ve Cevaplar

Özel Jet Kiralama Nedir?

Özel jet kiralama veya Charter etme; hızlı, konforlu ve güvenli bir seyahat gerçekleştirmek isteyenlere yönelik kişiselleştirilmiş, ayrıcalıklı bir uçuş hizmetidir.

Özel Jet Kiralama Hizmetinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Özel jet kiralama hizmeti sizlere maksimum esneklik ve zaman tasarrufu sağlar.

Programınıza uygun olarak gitmeyi planladığınız havaalanına ve uçuş zamanına siz karar verirsiniz. Böylelikle tarifeli uçuşlarda karşılaşılan aktarmalı seferler ile zaman kaybetmez, karmaşık uçuş prosedürlerine takılmadan dilediğiniz yere zamanında ulaşabilirsiniz.

Lüks ve yüksek standartlara sahip bir uçuş deneyimi yaşarsınız.

Özel jet kiralama hizmeti yüksek standartlarda gerçekleştirilen kişiselleştirilmiş seyahat deneyimi sunar. Uçuşunuza dair tüm ayrıntılar Mira Havacılık’ın deneyimli seyahat danışmanları tarafından büyük bir özveri ile gereksinimlerinize uygun olarak tam gizlilik ve güvenlik önlemleri dahilinde planlanır.

Profesyonel kabin hizmetleri, Dünya’nın önde gelen mutfaklarına ait lüks spesiyaller, uçak içi multimedya kaynakları, tam donanımlı yatak odaları ve duşlu banyolar sayesinde değerli zamanınızı keyif ve konfor içerisinde istediğiniz verimlilikte değerlendirebilirsiniz.

Özel Jet Kiralama Hizmetinden Kimler Faydalanabilir?

Özel jet kiralama hizmetinden herkes faydalanabilir. Özellikle zamandan tasarruf etmek isteyen, havaalanlarının yoğun temposu ile uzun güvenlik kuyruklarının yarattığı stresten kaçınmayı öncelik haline getirmiş birey ve kurumlar tarafından tercih edilmektedir.

Hangi Durumlarda Özel Jet Kiralama Tercih Edilmektedir?

Günümüzün en hızlı ulaşım araçlarından biri olan özel jetler bazı durumlarda ağırlıklı olarak tercih edilmektedir.

İş Seyahatleri

Özel jet kiralama hizmeti yoğun iş temposunu rahatlatmak, zaman tasarrufu sağlamak ve programınıza uygun uçuş esnekliğine sahip olmanızı sağlar. Dünyanın herhangi bir noktasındaki toplantılara vaktinde ulaşmak, aynı gün içerisinde birden fazla saha ziyaretinde bulunmak en önemlisi de uçuş süresi boyunca mahremiyet içerisinde %100 verimli olmak için mükemmel bir çözümdür.

Fuar, Organizasyon ve Etkinlikler

Mira Havacılık özel jet kiralama hizmetinden faydalanarak dünya çapındaki spor karşılaşmalarına, turnuvalara, sektörel fuar ve kültürel etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz.

Tatil ve Turistik Geziler

Günümüze özel jetler, tatil veya turistik gezilerin vazgeçilmez ulaşım araçlarından biri haline gelmiştir. Uçuş süresinde tam mahremiyet ve üst düzey konfor sunan özel uçak kiralama hizmeti sayesinde kusursuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Özel Günler

Kutlamalar, arkadaş buluşmaları, evlilik teklifi gibi birçok amaçla kullanabileceğiniz jet kiralama hizmeti ile özel günlerinizi unutulmaz kılmak mümkündür.

Özel Jet Kiralama Süreci Nasıl İşler?

Özel jet kiralama sürecini web sayfamız üzerinde bulunan online uçuş talep formunu doldurularak veya +90 312 911 1538 telefon üzerinden hızlıca başlatabilirsiniz.

Mira Havacılık özel uçak kiralama hizmetleri doğrultusunda; gidilecek rota, kişi sayısı ve gereksinimlerinize bağlı olarak uçuş planı oluşturulur. Bu aşamada ödeme seçenekleri belirlenir. Talebinize en uygun uçağın seçilmesi ve Uçak Kiralama Sözleşmesinin imzalanmasının ardından yer hizmetleri, iniş, havaalanı PPR ve Slot izinlerinin alınması gibi operasyona yönelik bazı kritik düzenlemeler ile yasal gereksinimler tamamlanmalıdır. Bu süreç alanında uzman profesyonel uçuş ekibi tarafından titizlikle takip edilip, sonuçlandırılmaktadır.

Mira Havacılık’a ait tüm özel uçuş operasyonları yüksek güvenlik standartları içerisinde gerçekleştirilir. Son dakika değişiklikleri, gecikmeler ve iptal gibi durumlarda özel havacılık çözümleriyle Mira Havacılık 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Özel Jet Yolcularından Hangi Belgeler İstenmektedir?

Özel jet ile gerçekleştirilen yurt içi uçuşlarda kimlik yeterlidir. Uluslararası seyahatlerinizde vize prosedürlerini önceden tamamlamanız ve pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Bazı durumlarda ise gidilecek ülkenin prosedürlerine göre oturum ve çalışma izni, PCR vb. bazı sağlık testleri, PLF (Passenger Locator Form) gibi özel bir form talep edilebilir.

Özel Jetlerde Bagaj Kısıtlaması Var Mıdır?

Yanınızda bulunan eşyalarınız, bagaj ve birçok materyalin yanı sıra evcil hayvanlarınız için endişelenmenize gerek yoktur.

Ancak boyut olarak karşılaştırılabilir uçak tipleri, bagaj kapasiteleri açısından farklılıklar gösterebilir. Mira Havacılık; kısa, orta, uzun ve ultra uzun menzilli uçuşlar için birçok farklı tipte özel jet veya uçak kiralama taleplerinize karşılık verebilecek küresel ölçekli geniş bir hizmet ağına sahiptir.

Mira Havacılık’ın alanında uzman profesyonel ekibi talep ve ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun uçağı temin etmenizi sağlar. Bu sayede sizinle aynı konfora sahip olan evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, ihtiyaç doğrultusunda uçak tipine bağlı olarak uçuş esnasında bagajınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Özel Jet Kiralamanın Maliyeti Nedir?

Günümüzde özel jet kiralamak yaygın görüşün aksine ulaşılması güç bir seyahat hizmeti olmaktan çıkmıştır. Bu nedenle hızlı, güvenli ve konforlu bir uçuş deneyimi yaşamak isteyen herkes özel uçak kiralayabilir.

Özel jet ile gerçekleştirilen uçuşlar genellikle paket halinde sunulmaktadır. Fiyatlandırma uçağın saatlik ücreti üzerinden hesaplanır. Uçuş süresi özel jet kiralama ücreti konusunda ana belirleyicidir fakat meydan ücretleri, uçuş ekibin konaklama halinde hotel harcamaları, o günkü döviz kuru üzerinden hesaplanan jet yakıt fiyatları, uçağın kalkış yapılan meydana olan uzaklığı ve buna bağlı olarak pozisyonlama ücreti gibi birçok parametre mevcuttur. Ayrıca talebe göre planlanan uçak içi özel ikramlar, internet kullanımı, VIP salonlar ve spesifik gereksinimler ekstra ücretlendirilmeye tabiidir.

Bu nedenle bazı kaynaklarda verilen saatlik jet kiralama ücretlerinin hiçbir geçerliliği yoktur. Uçak kiralama sürecinin doğru bir şekilde yürütülebilmesi için verdiğiniz bilgiler dahilinde uçuşunuza özel bir fiyat çalışması yapılması gerekmektedir.

Uygun Fiyatlara Özel Jet Kiralanabilir mi?

Uçak kiralama hizmetlerinde maliyeti azaltmak ve uygun fiyatlı bir uçuş gerçekleştirmek mümkündür. Bunun için uçak içerisindeki boş koltukları sizinle aynı noktaya seyahat eden diğer yolcular ile paylaşabilirsiniz. Bu sayede %75’e yakın bir tasarruf sağlar ve uçuş maliyetinizi azaltmış olursunuz.

Mira Havacılık, özel jet kiralama taleplerinizle eşleştirebileceğiniz oldukça geniş bir boş bacak ağına sahiptir. Bu sayesinde dilediğiniz noktaya müsaittik durumuna göre çok daha uygun fiyatlara özel jet kiralayabilirsiniz.

Boş bacaklardan haberdar olmak için Mira Havacılık’ın e-posta listesine abone olabilir veya +90 312 911 1538 telefon üzerinden programınıza uygun boş bacaklı uçuşlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başa Geri Dön