Skip to main content

Günümüz dünyasında Özel jet kiralamak / Charter etmek bir hayal olmaktan çıkıyor. Yüksek maliyetleri dolayısıyla çoğu zaman ulaşılamaz sanılan özel jetler, boş bacaklar sayesinde konforlu, lüks seyahatin avantajlı yolunu sunuyor.

Mira Havacılık uçak kiralama hizmetinde maliyetleri azaltmak ve uygun fiyatlı bir uçuşlar gerçekleştirmek mümkün!

Yazımızın devamında uygun boş bacak avantajlarına ne zaman, nerede ve nasıl erişebileceğinizin ayrıntılarına erişebilirsiniz.

Boş Bacak Nedir?

Boş bacak, özel jetlerin bir destinasyondan diğerine yeniden konumlanmak için yolcular olmadan gerçekleştirdiği uçuşlardır. Genellikle tek yönlü özel bir jet rezervasyonu yapıldığında ortaya çıkarlar.

Bu nedenle boş bacakların uçuş detaylarına kalkıştan birkaç gün öncesine kadar erişmek mümkün değildir. Bunun nedeni özel jet kiralama süreçlerinin çok kısa bir süre içerisinde, hızla tamamlanıyor olmasıdır.

Boş Bacaklar Neden Avantajlıdır?

Özel jet kiralamak maksimum esneklik sunan kişiselleştirilmiş uçuşlardır. Fakat önceden belirlenmiş tarifeler üzerinden gerçekleştirilen boş bacaklı uçuşlar, yeterli esnekliğe sahip olmadığından avantajlıdır.

Boş Bacak Maliyetleri Nasıl Hesaplanır?

Boş bacaklı uçuşlar, standart kiralama fiyatlarına göre yaklaşık %75’e varan indirimlere sahiptir. Uçuş süresi, uçak tipi ve yolcu sayısı gibi faktörlerin yanı sıra kesin fiyatlar uçuş rotasına ve operatörlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Boş Bacak Uçuşları İle Standart Özel Jet Kiralama Arasındaki Fark Nedir?

Boş bacak ile standart özel jet kiralama hizmeti arasındaki en önemli fark, şüphesiz ki esnekliktir.

Standart bir özel uçak rezervasyonunda programınıza en uygun seçenekleri belirleyerek kendi tarifenizi oluşturabilirsiniz. Fakat boş bacak uçuşlarında maksimum esneklik söz konusu değildir. Tarifeli uçuşlarda olduğu gibi önceden belirlenmiş uçak tipi, uçuş rotası, kalkış saati ve gününe uyum sağlamanız gerekir.

Uçuş deneyimi açısından ise hiçbir fark yoktur. Her iki özel jet kiralama seçeneği de yüksek standartlarda, konforlu ve lüks bir yolculuk sunmaktadır.

Boş Bacaklar Her Zaman Doğru Bir Seçenek Midir?

Boş bir bacaklı uçuşlar genellikle, programınızın esnekliği ve yüksek avantajlara sahip fiyatlar söz konusu ise anlam kazanmaya başlar.

Zamandan tasarruf etmek isteyen yoğun profesyoneller için genellikle doğru bir tercih sayılmayabilir. Fakat planlarınız esnekse, boş bir bacak sizin için doğru seçim olacaktır.

En Uygun Boş Bacak Fırsatlarını Nerede Bulabilirim?

Mira Havacılık programınıza en uygun boş bacaklardan haberdar olmanızı sağlar.

Özel jet kiralama hizmetlerinde boş bacak avantajlarından faydalanmak için Mira Havacılık’ın e-posta listemize abone olun.